2016 Bitti
Tellal

2016 Bitti

Bu içerik 3561 kez okundu.

YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR 

Trabzon Tarım Satış Kooperatifler Birliği Bölge Müdürü Ergin Çubukcu Genel Müdürlüğün talimatları doğrultusunda Tekirdağ’a tayin oldu.
Genç ve başarılı Bölge Müdürü tayin haberini sosyal medyadaki hesabından paylaştı. Çubukcu haberi, ‘Genel Müdürlüğümüzün tensip ve takdirleri ile Tekirdağ Tarım Kredi Bölge Müdürü olarak atandım. Tüm dost ve arkadaşlarıma saygı, sevgi ve muhabbetler diliyorum. Hoşçakalın, sağlıkla kalın...’diyerek duyurdu.
Çubukcu 3 Ocak Salı günü yeni görevine başlayacak.

 

 

VALİ YILIN FOTOĞRAFINI SEÇTİ

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Anadolu Ajansı’nın düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Vali Memiş, katıldığı oylamada, haber kategorisinde Münir Zakiroğlu’nun ''Vatandaşların darbe girişimi protestoları", yaşamda Cem Genco’nun "Gözyaşı’nın babası için çağrısı karşılık buldu", sporda ise Elif Öztürk’ün "Fenerbahçe-Kızılyıldız Telekom Maçı" isimli fotoğrafına oy verdi.

 

TİM SALDIRIYI KINADI
İstanbul'da yeni yıla girdiğimiz ilk saatlerde meydana gelen vahşi terör saldırısını lanetliyoruz. Bu şok edici ve acı olayda hayatını kaybeden masum insanlara ve şehit polisimize Allah'tan rahmet diliyoruz.
Sapkın ruhlu saldırganların nafile eylemleri Türkiye'nin huzurunu bozamayacak. Terörle bu ülkenin düzenine kastedenler bilmelidir ki Türkiye; hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan, insana ve inançlara saygıyı şiar edinmiş, sadece bölgesine değil tüm dünyaya barışın hakim olmasını gönülden isteyen 80 milyon akla ve yüreğe sahiptir. Ve tüm dünya görmelidir ki bugün birden fazla cephede terörizmin hedefi haline gelen Türkiye, bu belaya karşı mücadelesini yalnız da olsa sonuna kadar sürdürecektir.
Dün gece gerçekleşen bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Akıl ve vicdanın hakim olduğu bir gelecek temennisiyle.

Mehmet Büyükekşi-TİM Başkanı

 

 

 

İstanbul’da dün gece gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybeden 39 kişiden birinin, Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük köyü doğumlu güvenlik görevlisi Hatice Koç olduğu ortaya çıktı.  Yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleşen olayın ardından acı haber gecenin ilerleyen saatlerinde Gümüşhane’yi de vurdu. Alınan bilgiye göre, özel bir güvenlik şirketinde çalışan ve yoğunluk nedeniyle yılbaşı gecesi Reina’da görevlendirilen Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük köyü nüfusuna kayıtlı 27 yaşında ve 3 yaşında Hiranur isimli bir kız çocuğu annesi Hatice Koç, saldırıda şehit oldu

 

 

ÖZ DİLİMİZ TÜRKÇE

 

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde bulunan düşünce kuruluşu Aydın Düşünce Platformu’nun Aralık ayı toplantısında Türkçe konuşuldu

Aydın Düşünce Platformu’nun Aralık ayı toplantısında Türkçe ve sorunları tartışıldı. Toplantıya ana konuşmacı olarak katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, “Türkçe yetersiz bir dil değil, yetersiz olan Türkçeyi iyi kullanamayan bizleriz” dedi.

Türkçe’nin tarihi, gelişimi, bugünkü sorunları ve bu sorunların çözümü için yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantıda ana konuşmacı olarak bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Deeği Başkanı Ekrem Erdem, Türkçe’nin birçok batı dilinden zengin olduğunu, dünya üstünde anadil olarak konuşulan beşinci büyük dil olduğunu ifade ederek, “Türkçe’nin bilim dili olma noktasında yetersiz kaldığı eleştirilerini kabul etmiyorum. Yetersiz olan Türkçe değil bizleriz” dedi.

 

ANTİBİYOKTİKTE 4D KURALI

Dr. Memiş “Amerikan Başkanı Obama’dan Alman Başbakanı Merkel’e kadar dünyadaki liderlerin bu konuya dikkat çektiğini ve önemsediğini görmekteyiz. Dünya Sağlık Örgütü her yıl kasım ayında antibiyotik farkındalık haftası yaparak tüm dünyada bu soruna çözüm bulmak amacıyla faaliyetler gerçekleştirmektedir. Sağlık Bakanlığımızda tüm dünyada olduğu gibi bu konuya eğilerek bünyesinde ayrı bir departman oluşturmuş ve  bu konudaki farkındalığın doktorlar hastalar ve tüm topluma yayılması için çalışmalar başlatmıştır.” dedi. 

 

 

ASGARİ ÜCRET UÇUP GİDECEK

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Köse, hükümet tarafından açıklanan 1404 TL’lik asgari ücret hakkında açıklamalarda bulundu.


Köse, asgari ücrete yönelik olarak şu bilgilere yer verdi:

 

ÇALIŞANLAR YİNE HÜSRANA UĞRADI

‘Asgari Ücret 2017 yılının tamamı için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Başkanlığında toplanmış sayın Bakan tarafından 104,00 TL artış yapılarak 1.404,00 TL. olarak açıklanmıştır. 
Ne yazık ki asgari ücretle çalışanlar yine hüsrana uğramışlardır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane'nin yerüstündeki madeni: Kuşburnu
Gümüşhane'nin yerüstündeki madeni: Kuşburnu
Kelkit'te baca ve sulu filtre denetimleri
Kelkit'te baca ve sulu filtre denetimleri