BUYUR BURADAN YAK
Tellal

BUYUR BURADAN YAK

Bu içerik 690 kez okundu.

"Açık ve Şeffaf Milli Eğitime Doğru Okul ve Öğretmen" 

Üsküdar Üniversitesi, Uluslararası Öncü Eğitimciler Deeği'nin her yıl Öğretmenler Haftasında gerçekleştirdiği Ulusal Öğretmenim Sempozyumu’nun 8’incisine ev sahipliği yaptı. Bu yıl "Açık ve Şeffaf Milli Eğitime Doğru Okul ve Öğretmen" teması ile gerçekleştirilen sempozyumun açılışında konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eğitim politikalarında öncelikle iyi insan yetiştirmenin idealize edilmesi gerektiğini belirterek “İnsan yetiştirmenin de bilimsel metodolojisi belirlenmeli. İyi insan olmak gençlere ego ideali olarak verilmeli” dedi.

 

TÜKSİAD üniversite öğrencileriyle kahvaltıda buluştu

Kısa adı TÜKSİAD olan Tüm Kobi Sanayici ve İşadamları Deeği, Gebze Teknik Üniversite’nden idealist bir grup öğrenciyi deek merkezinde kahvaltıda ağırladı.

 

TÜKSİAD Genel Başkan Yardımcısı Selamet Güner’in GTÜ’de eğitim gören oğlu Oğulcan Güner’in organizasyonu ile TÜKSİAD’ın Cumartesi kahvaltılarının konuğu olan Üniversite öğrencileri, TÜKSİAD Başkanı Nurettin Aslantürk ve yönetim kurulu üyeleri ile bir arada bulunmaktan oldukça kaldılar.

 

 

Olsa ne olur?

MHP’nin tabanı başkanlık sistemine karşı şeklindeki kimi iddialar bir tarafa, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Necati Şenel, başkanlık sisteminden çok, MHP’nin partili cumhurbaşkanlığına sıcak baktığını söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu konuda iktidar partisi AKP’ye yakın durmasıyla ilgili gelen eleştirilere itidalli bakan Şenel, ‘Sayın Erdoğan partili cumhurbaşkanı olsa ne olur?’ diye sordu.

 

Döviz

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Dövizinizi bozun, altın alın” önerisine tepki göstererek, “Cumhurbaşkanı sanki kasıtlı olarak doların yükselmesini istiyor. Çünkü önerdiği yöntemler doları düşürmez tersine yükseltir. Nitekim her getirdiği öneri de doları yükseltiyor, her konuştuğunda dolar yükseliyor. Öeğin Türkiye, altın ithalatçısı bir ülke.  Altına talebin artması ithalatını dolayısıyla döviz talebini arttıracağından doları düşürmez tersine yükseltir” diye konuştu.

Gümüşhanespor - Sarıyer karşılaşmasının orta hakemi Hasan Avcı özellikle 2. yarı da çok sayıda tartışmalı pozisyonda verdiği ters kararlarla herkesi çıldırttı

Ev sahibi Gümüşhanesporun kenar yönetimi ve tribünler olmak üzere büyük tepki toplayan Avcı müsabaka sonunda da yine tribünlerden yoğun protesto aldı.

 

 

Siyaset okulu

Üsküdar Üniversitesi’nin “Siyaset Okulu” sertifikalı eğitim programı başladı. “Yeni Bir Paradigmaya Doğru-Küresel Düzlemde Etnik Kimlik, Sistem ve Güvenlik Sorunları” başlığını taşıyan yeni eğitim programı kapsamında ders veren Prof. Dr. Burhan Kuzu, rejimin değişmediğini değişenin hükümet modeli olduğunu söyledi. Kuzu, Türk tipi model olmaz diyenlere de “Türk tipi başkanlık bal gibi olur” dedi.

 

Gümüşhanespor tek puanla kapadı

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta yapılan 15. hafta maçında, Gümüşhanespor ile Sarıyer 2-2 berabere kaldı.

 

Kış lastiği

ANKARA – Ülkemizin genelinde kış şartlarının hakim olduğunu ve başta doğu bölgeleri olmak üzere birçok yerinde kar esareti ve ülkenin tamamında kış ve soğuk havanın etkisi altında olduğunu hatırlatan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Bugün her araç kış lastiği takmalı. Kazaları en düşük seviyeye düşürmek istiyorsak bunu kanunla değil insan hayatını korumak adına yapmalıyız. Yani bugünden itibaren trafiğe çıkan her araç kış lastiğini takmalı” dedi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay