Elde var bir o da sararıyor
İnş.Müh. Mehmet Salih SÜMBÜL

Elde var bir o da sararıyor

Bu içerik 1014 kez okundu.

Tatil dönüşü köşeye ne eklesem diye düşündüm.

Bilinen kimi tartışmalar bize göre değil.

Zaten bıktık usandık.

Hele Gümüşhane tarafı iyice gına geldi.

Ele almamız gereken bizce çok şey var,

Tıpkı atletizm sporuna verilmeyen değer gibi.

Çırpınan ama çırpındıkça ne yazık ki sesini duyuramayan Ertuğrul Sarı gibi hocaları konuşmak gerek bazen.

 

DAĞDA BAYIRDA KOŞUYORLAR

Gündoğumuhaber yaza yaza bıktı. Dedi ki; bu çocukların elinden tutun. Dediler ki, ‘Zaten önemsiyoruz’!

Oysa yeterli mi,? yok. Bu çocuklar dağda bayırda koşarak zafere ulaşıyorlar.

Bir tartar pist yeterli mi? sanmam. Ertuğrul Sarı gibi atletizme gönül vermiş insanların ağzına bi parmak bal çalıp, ‘hadi koçum’! denilemez.

 

KİM BU ERTUĞRUL SARI?

İyi bir atletizmci. Koordinatör, Gümüşhane’yi atletizmle örtüştüren bir eğitmen. Ben hakkında ne kadar haber okuduysam başarı diye söz edildi. Gümüşhaneli gençleri ya da yurdun bi yanından elinden tutarak getirdiği gençleri atletizmle buluşturarak gerek milli takıma gerekse önemli spor kulüplerine kazandırdı.

 

BİZDEKİ UMURSAMAMAZLIK

Yani, daha ne yapılmalı ki bilemem. Biz de olmayacak işler, göle maya çalma hayali günden güne depreşirken atletizmin feryat eden çığlığına Gümüşhane’deki yetkililer daha çok ses vermeli. Kırık plak misali hep aynı şeyleri mi tekrar edelim. Ne yapılması gerektiğini bizden iyi bilenler var, yeter ki istesinler.

 

NEDEN GÖRÜLMEK İSTENMİYOR

Gümüşhane adına üzülüyorum. Çünkü başarıdan başka hiçbir sermayesi olmayan Ertuğrul Sarı ve sporcularının neden görülmek istenmediği de tartışılmalıdır. Dilim varmıyor ama tutamıyorum. Sağ da solda reklam yapan çoğu sporcuların getirileri ortada iken bu demir neden işletilmez,  ve pas tutması için illa ki beklenir.

 

MAYA SAĞLAM ATLETİZM BİÇİLMEZ KAFTAN

Türk sporunun özellikle yabancı sevdası ile yanıp tutuşan tarafının bizleri hayal kırıklığına uğratan kimi sebep ve sonuçlarından ders çıkarmazken Gümüşhane gibi atletizm için son derece önemli bir şehirde yeteneklerin fışkırıyor olması şaşırtıcı değildir. Hırs, azim, yetenek, çalışma azmi, disiplin, performans, estetik daha onlarca etkeni içinde bulunduran bu amansız spor dalı dağların arasında bir avuç insanıyla ayakta durmaya çalışan Gümüşhane’de daha da ileri taşınabilir. Milli Antrenör Sarı gibi isimlerin başı çektiği bu spor dalından fışkıran yeteneklerin geleceğinin karartılmaması adına yarın çok geç olan bir zaman değildir. Başarıya ulaşma adına illaki dışarıdan baktığımız çare, işte bu gücün karşısında çarparak geri dönmektedir.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
"Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi"