HERKES Bİ ŞEYLER BEKLİYOR
Tellal

HERKES Bİ ŞEYLER BEKLİYOR

Bu içerik 1474 kez okundu.
Gümüşhane’yi şu aralar bir sıkıntı bastı. Ortalık süt liman. Gündeme mevsimin ağır koşulları da etkili oldu ardından bahar rehaveti mi? Bir şehir nasıl bu kadar yalnız bırakılır? Herkes bir şeyler bekliyor ama ne olduğunu kimse bilmiyor
GELİP GİDENLER  GÖRÜLMÜYOR
Eğri oturup doğru konuşalım Gümüşhane’ye geçtiğimiz dönemlerde gelip geçen üst düzey siyasetçileri bu dönemde çok fazla hatta hiç göremedik. Bakan, müsteşar Gümüşhane’yi yol eylemişken birden hızı düşüverdi. İç gündem mi? dış gündem mi bilinmez ama biz ne olursa olsun hareketli Gümüşhane’yi bekliyoruz ve de müjdeleri…

GÜMÜŞ TABAK PROJESİ YERİNDEDİR
Sayın Vali turizm meselesine büyük önem veriyor. Valilik sayfasından izlediğimiz kadarıyla Gümüşhane’yi dört bir koldan adeta turluyor. Hani siyasetçi olsa bu kadar yapabilir mi? dersek sözümüz yarım kalır. Son olarak Lokanta esnafı ile bir araya gelen ve görüşlerini dile getiren Vali Yavuz’un ‘Gümüş Tabak’ projesini yeni bir hamle olarak öne sürmesi önemli bir hamledir.
YAN GELİP YATMIYORUZ
Gümüşhane’de haber yapan tüm inteet gazete sayfalarının arşivlerini tararsanız özellikle Köse havalimanı, tren yolu, Zigana tüneliyle ilgi olarak yüzlerce haberi göreceksiniz ya da okuyacaksınız. Söylemler, ifadeler şahlanan hizmet aşkı bi yana Zigana hariç diğer iki projenin üstünden yıllar geçmesine rağmen ortada bi şeylerin hala olmayışı göle maya çalmaktan öte bir şey değildir..

ZİLLİ KİLİME RAKİP Mİ GELİYOR
Şiran’ın çalışkan bir belediye başkanı var. Kendi yağı ile kavrulup polemikten uzak bir yerel yönetim sergilemeye çalışıyor. Elbette azığında Şiran için bi şeyler var. Rutin belediyecilik anlayışı dışında bir önemli hamleyi başlatmış. İşte Ala Kilim, Kelkit Zilli Kilim’e rakip mi? sorusunu benimsemedi. Ne ki Ala Kilim böyle giderse bize göre Zilli Kilim’e rakip olacak gibi duruyor.

BÜROKRASİDEN ŞİKÂYET VAR
Kafadan yada görmeden yazılan bir ifade değildir bu. Belki şimdilik kimse sesinin çıkartmıyor ancak Gümüşhane bürokrasisi ile bazı kesimler arasında soğuk rüzgârların estiği perde arkasından dillendiriliyor tabi sorunun kaynağını biz değil, sayın yöneticiler bulacak.

AYDIN ABİ KESTİRİP ATTI
Trabzon’da yıllarca gazetecik yapmış gururumuz Aydın Akdeniz kafayı Başkan Usta’ya taktı. Ts Başkanı Usta’nın yerel basın ve gazetecilere dönük geçen hafta sarfettiği ifadeler yenilir yutulur cinsten değil. Gümüşhaneli gazeteci Trabzon yerel basınına toz kondurmadı başkana demediğini bırakmadı. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor