Kapansın mı?  kapanmasın mı?
İnş.Müh. Mehmet Salih SÜMBÜL

Kapansın mı? kapanmasın mı?

Bu içerik 2603 kez okundu.
Bu kararı vermek o kadar zor olacak ki,Çünkü belediyelerle ilgili olarak AKP hükümeti mecliste bir kanun tasarısı hazırlıyor ve bu tasarı geçerse nüfusu 2 binden az olan belde belediyeleri bir daha açılmamak üzere  kapanacak.
Gümüşhane’de Kaş, Yeşilbük, Tekke beldeleri bu tehlike ile karşı karşıya.
Zaten vatandaşta bu düşüncenin önüne geçmek gibi bir dertte değil, onların zihinleri de sanki bu konuda kapanmış gibi.
Çünkü belde belediyeler elden çıkarsa ele geçirilmiş bu fırsat belki de bir daha bulunamayacak.Akıllı yöneticiler; Bu durumun farkında oldukları için kapanmasına karşılar.
Ve hatta bu kişiler, bu beldelerin kapanmaması noktasında görüş bildiriyorlarEğer belediyeler kapanırsa, yerleşim alanları da bir köye dönüşecek,Bunun da farkındalar.
Olayın bir başka yönü de bu kapanma noktasında Gümüşhane’nin gözü kapalı insanlarının yanı sıra işin farkında olanlar ne yapıyor?Bu sayfalardan zaman zaman seslerini duyurduk,
Duyurduk ama, kimse bu sesleri duymak istemedi.
Öeğin Yeşilbük beldesinin Kurban Bayramı sonrası bir referanduma gideceği biliniyor.Gümüşhane kamuoyu ise şimdilik suskun..
Muhtarlar, STK’lar, o beldenin yöneticileri aslında bu işi bir koro şefi öncülüğünde dillendirip bir kamuoyu yapabilirler fakat nedense bir hareket içinde görülmüyorlar.
Tehlike de buradan başlıyor esasında.
Hadi Gümüşhane’yi es geçelim ya büyük şehirlerde boy gösteren gurbetçi Gümüşhaneliler,Onlar bu karara rıza mı gösteriyorlar?
Hani …Deeği…. VakfıBu projenin içinde neden yokNeden sesleri çıkmıyor?Hakim olan görüş şu mu,'Kapanırsa kapansın, ondan sonrası teferruattır.'
Bir koro şefi gibi toplumu yönetmek, haklı davalarında ses olmak, sesini herkese duyurmak istemiyorlar mı?Bu olguya neden sahip değildirler.
İşin daha da korkuncu, o yerleşim alanı köye dönüşecek belki gelecek denilen hizmetler bir başka bahara kalacaktır.Bizden söylemesi
Sonra kalkıp zamanında biz demiştik te demesin kardeşlerim.. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Basın Duyurusu
Basın Duyurusu
Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede
Gümüşhane İŞGEM sektör ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede