Bush, at pazarlığı, Rıce, BOP, Erdoğan, Powell IŞİD, Şşşşttt!
İnş.Müh. Mehmet Salih SÜMBÜL

Bush, at pazarlığı, Rıce, BOP, Erdoğan, Powell IŞİD, Şşşşttt!

Bu içerik 1575 kez okundu.
Tayyip Erdoğan o dönem parti genel başkanı değildi.B.B Belediye başkanı olarak yıldızı parlamıştı..


***
Newyork’ta bakara makaracı bakan diye anılacak Egemen Bağış ile geceliği bilmem kaç dolardan en lüks otellerde kaldığı söylendi.Ben yeni Türkiye’nin yeni lideriyim, destekleyin demeye getiriyordu.


*
E, tabi O dönem Bush tarafından parti başkanı değil, genel başkan değil, başbakan, cumhurbaşkanı değil nasıl kabul gördüğü devlet sırrıdır!


**Bush Irak için bizimkilerLe at pazarlığından söz ediyordu…Baba Bush’un oğlu küçük Bush 11 Eylül’ü bahane etti.


*
İkiz kuleler, dünya ticaret merkezi büyük planlı saldırı derken aslında şimdi kan ağlayan ölüm kusan BOP’un temelini de atıyordu.Onun için,Tak diye emir verip şak diye dediklerini yapacak bir siyasi iradeye gereksinim vardı.


**
Ecevit hastalanmış, Clınton’un karşısında büklüm püslüm durdu diye boy boy başlıklar atılırken,Bugün olduğu gibi Türkiye’nin nasıl bir çukura gömülmek istendiği de eldeki silahlardan belliydi..Fındık tüccarı Zapsu’nun deliğe süpürmeyin kullanın! Sözünü hatırlamayanınız var mı?


*
Gel zaman git zaman,ABD’nin şahin kanadından Rıce yıllarca İran’la savaştırdıkları Saddam’ın malum saldırıdan sonra kimyasal silah masalıyla iple sallandırılmasından önce;BOP’un sakızını çiğnemeye başladığınıda biliyorsunuz.


*Haritalar değişecek, dönemin Dışişleri Bakanı Powell ilk kez ılımlı İslam sentezinden dem vuracaktı.


****

77’lik Baykal daha sonra kasedini izlediğini bildiği Erdoğan’a başbakanlık koltuğunu açarak taaaa AOÇ’deki Saray’a kadar gidebilmesinin kitabını yazacaktı.O Baykal ki, Cumhurbaşkanı olarak bugün Türk siyasetinde yerini alan Erdoğan’ın usta manevralarıyla Meclis Başkanlığı koltuğuna oturamayacaktı.
*


Irak bölündü,Saddam gitti,Kuzey Irak, Musul, Kerkük, Barzani, Talabani,Çözüm süreci,Oslo,Dolmabahçe,Teröristbaşı Öcalan’ın bildirileri,Mutabakat,İmralı meşhur süreci,Al gülüm ver gülüm!Dönemi derkenAskerin başına geçen çuvaldan Atatürkçü kahraman vatansever komutanların tıktırılan kafeslere kadar Türkiye uyutulurken ne hikmetse AKP 13 yılda tek bir fire vermezken,Şırrak!IŞİD, PKK, PYDK, Kobani,  Kamışlı, Şah Fırat Süleyman Şah Türbesi terkedildiŞam, Cuma namazı derken,Esad Fesat rejim masalları okunmaya başladı.


*
ABD, öyle ince çorapları başımıza geçirdi ki!Türkiye’de ileri demokrasi kardeşlik sürecine balta vuruluyor diye hep bir ağızdan türküler çığıran yandaşlar, havuz medyası, tv’ler, tinktankçılar, dolarla yorum yapanlar, aynı telden çalanlar sanki kör olmuş, bugün ne olup bittiğini anlayamaz hale getirildi?
***
Malum,Takke düştü, kel göründüIŞİD göründü.


*
Bakınız son bir haftada,Suruç’ta 31,Adıyaman’da 1 asker,Ceylanpınar’da 2 polis,Diyarbakır’da 1 polis şehit olduHem de,ABD’ de İncirlik için asrın hükümetinden izin aldığı gün..Bu tesadüf mü?*
Lafı uzatmayalım,Ve Kilis.Bir kahraman askerimiz daha şehit.Nurlar içinde yatsın…Neymiş?Kararlılıkla İŞİD mevzilerini vuruyormuşuz!Şşşşşt sessiz olun,Türkiye geliyor! 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
"Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi"