Üç aşağı beş yukarı
Tellal

Üç aşağı beş yukarı

Bu içerik 1512 kez okundu.
YOK, BÖYLE BİR SEÇİM!Gümüşhane dâhil, ülke gelinde seçim heyecanı yok. Gümüşhane’de ise sık sık  1 – 1 olur görüşü öne çıkıyor.  Vekil çıkaracak taraflarda belli gibi. İki sıfır yaparız diyenler belli ki öteden beri seçmen bize oy verir düşüncesi içersinde. Yok, yok bu kez öyle olmayacak!


BAKAN GELİR HOŞ GELİR
Bakan Işık, Şiran ikisu karayolu üzerinden geldi bu kez. Eee, bu kadar haber, feryat figan bakanında muhakkak kulağına gidiyordu. 100 trilyonluk yatırımdan söz etti bakan Işık. Tersun Dağı’nın gerekliliğinden de söz etti. Yani sayın bakan, Zigana’ya bir tünel açana kadar Tersun’da yanına konulamazmıydı? Nasıl olsa geçilecek olan koca dağ değil mi? Nasıl olsa biz söylüyoruz siz yapmıyormusunuz!


RAMAZAN DA GÜMÜŞHANE
Her sene aynı tartışma başa sarar. Ramazan ayında gıdaya zam var mı? mesul yada ilgili yönetici ‘yok der’ keser atar. Oysa Ramazan ve benzeri günleri bekleyen esnaf fırsatı kollar. Mercimek, nohut, kuru fasulye, peynir, zeytin bedava verecek değil ya! Zaten siftahsız geçen günlerin ardında kim yok diyebilir ki zam olmayacak.


TELEKOM, TORUL GENÇLERBİRLİĞİ, TORULSPOR
Telekom BAL ligine çıktı. Çıktı çıkmasına da ortada henüz bi şey yok. Gümüşhane Torul Gençlik zaten Allah’a emanet yazık onca verilen kavgaya. Bir de Torulspor gerçeği var; hani o sahanın ortasında boy boy poz verilip destek sözünü Kaf Dağı’nın ardında arayan. Başkan Karabulut bu kez işi sıkı tutuyor. Torulspor’u çıkaracağım diyor BAL ligine.ÖRNEK MAHALLE, HARŞİT ÇAYI, İÇME SUYU
Maşallah belediye atağa kalktı. İyi de niye seçime çeyrek kala. Başkan eleştirileri biriktirmiş olmalı sanki alın size proje, alın size Gümüşhane der gibi birbiri ardına yatırımları sıraladı. Öek mahalle, Harşit Çayı, Gençlik parkı, içme suyu. Yalnız Devekorusu’na içme suyu için niye gidildi, Bahçecik orada dururken pek anlaşılamadı.


ALLAHINI SEVEN GDH’NE GELSİN
Hastane konusunda CHP’nin merkez ilçe başkanı acaip şeyler söyledi. Sağlıkta devrim yaptım diyen iktidar Gümüşhane’de yeni hastane itibarıyla eskisini göz ardı mı ediyor? Merkez ilçe başkanı ‘biz anlatıyorsak bir gerçek payı var’ diyor. Hastane sos veriyor, yetkililer hala neyi bekliyor…EN HAREKETLİ İLÇE KELKİT
Maşallah Kelkit bu seçimde bayağı hareketli. Hani Gümüşhane mi? Kelkit’ in ilçesi, Kelkit mi Gümüşhane’nin ilçesi diyesi geliyor insanın. Önce Orhan Hakalmaz, sonra Şevki Yılmaz, Mustafa Yıldızdoğan ardından Ayna. Festival festival üstüne, konser, panel.  En hareketli ilçe Kelkit şu sıralar.  Diyor ki Kelkit insanı, bu coğrafyanın halkını ikna etmek zor, Kelkit Gümüşhane’ye benzemez. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor