Trenin yolu
Şener YAZGAN

Trenin yolu

Bu içerik 811 kez okundu.
Kim Gümüşhane’ye söz verdi?

*
Hadi acımasız olmayalım.Gelecek dediler.

*
Atatürk’ün mirası,Abdülhamit’in rüyası.Demiryolu anlaşılan bir başka bahara kaldı.Sahi kim inanıyor!

*

Gümüşhane için bu konu bir hayale dönüşüyor.Gümüşhanede tabiricaizse bu konuyla ilgili olarak iyi bir gündem oluşturuldu.Havalimanı öyle...

*

Süleymaniye ile devam edildi.Bakalım sonuç ne olacak, bilinen bir şey var o da bir şey olmadığı.

*

Gümüşhanenin muhalefeti değiliz,Bu şehrin olmayacak hayallerle kandırılmasını istemiyoruz,Hayalkırıklığını hak etmediğine inanıyoruz.

*

Tren yolu gelirse kazanacak olan Gümüşhane olur diyoruz.Peki, kaç yıl sonra olur diye sormak istiyoruz?Bugüne kadar yazılan çizilen söz verilen ne varsa ortada kaldı dye bakıyoruz.

*

Gümüşhane kalkınsın,Gümüşhane tren yoluna da, havayoluna da, Süleymaniye’ye de kavuşsun.Mode şehir haline gelsin,İnsanımız devletinden neden beklediğini, hak ettiğini alamaz bunu sorgulamak gerekiyor.

*

Açıkcası Gümüşhanenin daha mantıklı projelerle uğraşması gerekir.Askeri birlik konusu önemli, üzerinde durulmalıTarım, hayvancılık konusuda öyle.

*

Bizce trenyolu, süleymniye, havalimanı sevdasından vazgeçsek iyi olacak,Pencereden görünen dışarısı farklı şeyler söylüyor.En önemlisi önemli bir söylem, daha yürekli icraatalr ve inandırcı bir hamle bekliyor Gümüşhane. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay