Allahtan kar yağdı da...
Şener YAZGAN

Allahtan kar yağdı da...

Bu içerik 946 kez okundu.
Gümüşhane’ye kar yağmasa ne yazacağız?Kış gelince, Gümüşhane’de gündem duruyor.Herkesin soğuktan mıdır nedir?, dili dişi kitleniyor.

*

Malum soğuk havada siyasette olmuyor.Kar yağdı çünkü, bahane o.Yaza kadar Allah kerim.Bol bol kar yağışı haberlerini okuyoruz.Bize reva görünen bu görüntüler.

*

Zigana, Kelkit, Gümüşhane..Dağın başında kar.Bembeyaz,Devrilen kamyonları koyun yan yana,Pancar yüklü,Traktörün altında kalan zavallı köylü ekstra haber,Çünkü Gümüşhane’de gündem durdu, kar var..

*

Olsun şehrin bu gibi haberlerle avutulması lazım.Belki başka yerlere de kar yağıyordur.Günlerdir hak arayan işçiler,Onların başlarına yağan kardan kimsenin haberi yok.

*

Üç maymunu oynayalım o zaman.Yazmayalım, duymayalım, görmeyelim..Kar istediği gibi yağsın.Gümüşhane burası nasıl olsa fark etmez.

*

Daha öncede yazdım,Gümüşhane gündemini takip ettiğimde,Ya ziyaret ya da yemek  programları haberlerini takip ediyoruz.Başka ne olur bu şehirde demeyin.Vardır bir şeyler elbet..

*

Bu kadar ümitsiz olmamak gerekir, bir şeyleri değiştirmek gerekir.Ben şundan eminim ki bir gün bu şehirde her şey değişirse, taşlar yerinden oynarsa Gümüşhane kendine gelecektir.Bir silkelenmeye ihtiyaç var.

*

Akillerin, bir şeyler kıpırdasın diyenlerin varlığı bu şehri ayağa kaldırmaya yeter.Yeter ki biz ne istediğimizi bilelim.Yoksa her kar yağışında biz dağın resmine bakıp, bakıp iç geçirmek zorunda kalırız.Kar yağmaya devam eder. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
“3. Yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi”
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay