İtiraf edelim: Başaramadık
Şener YAZGAN

İtiraf edelim: Başaramadık

Bu içerik 819 kez okundu.
Şiran İkisu karayoluFestivale o yoldan gelinecekti. Festivalde kazan kaldıran halk yolu istedi. Siyasetçi Gezi Parkına atıfta bulunarak tepki gösterdi. Aradan bir yıl geçti, Şiran İkisu karayolu yapılmadı. Gazozuna dökülen çakıl taşları, ‘yapıldı’ diye gösterilmek istendi. Yolun ortasındaki köprü ayağının neden hala orada bırakıldığını ise anlaşılamadı. Manidardı.
HavalimanıBakan geldi. Bir bakan daha geldi. Bakanın birisi söz verdi. Havalimanına öyle alıştırdılar ki, Eyüp Feshane’nin duvarları dile gelse de konuşsa.. Eski AB Bakanı neler neler söylemişti, mecliste arı gibi çalışan vekilden söz etmişti. Baktık ki havalimanı için daha çok çalışılması gerekiyordu. 

Askeri BirlikBizde ne hikmetse şöyle bir alışkanlık var. Bakana sorarım o, ‘he derse olur’ ötesi, dedik işte ya kardeşimden öteye gitmez. Bakanın yanına bir boy kadar yaklaşılır, ‘Gelecek mi?’ diye sorulur, bir kare alınır. Tamam derse Gümüşhaneye askeri birliğin müjdelendiği anlatılır. Bu konu da bi şey daha söyleyeyim, bu yatırımlar nedense müjdeleniyor ama gelmeme noktasında derin bir iz bırakıyor.


Tren yoluOsmanlının hayali, Atatürkün hayali, Büyük Türkiye, Yeni Türkiye derken tren yolunun da artık bir tarafta tıkandığını görüyoruz. Olsun dostlar alışverişte görsün. Gelecek mi? Gelecek işte. Nedir gelecek olan tren yolu. Ortada ne tren var ne de yolu. Gümüşhane ne de olsa devletine milletine bağlı insanlar. Sadece güzel sözcüklerle avutulsa da olur. Doldur sandığa oyu, bekle tren yolunu..

Süleymaniye Turizm Bölgesiİsviçre, şimdide İtalya için bir seyahat. Buumuzun dibindeki yer için dünyayı dolaşıyoruz. Uludağ olmuyor. Palandöken olmuyor, Davraz hiç olmuyor.Ya, illaki dışarıya gidilecek, gezilecek, yenilecek içilecek…Eeee, ‘e’ si oradaki tesisler görüldü mü, Hah! İşte bir tanede bundan istiyorum denilecek. Peki devasa proje için parayı kim verecek? Çivi çakmayan işadamımı? Yatırım yapmayan devlet mi? Onca projeyi söz veripte hala ninni misali uyutan siyasetçilerin sözü mü? Kim verecek? Öyle ya Süleymaniye sıradan bir proje mi?

Sporcu kamp eğitim merkeziBildiğimiz kadarıyla Eski Atatürk stadyumuna bir GM’i inşa edilecekti. Belediye olur, Bakanlık tamam diyor ama ortada vurulmuş bir kazma yok. Yani öyle gaza gelmenin de alemi yok! Şimdilik Gümüşhane’den sporcu çıkıyor ama başını sokacağı bir damı da yok. Olsun.

Zigana TüneliAllahtan Cumhurbaşkanı geldi de bu sözü verdi. Projenin akıbeti ne olacak hep birlikte göreceğiz. Köse havalimanını gezen sayın bakanımız bu kez harita başında Ziganada göründü. Du bakalim n’olcek! 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi