Aaaa! Milli Takım
Şener YAZGAN

Aaaa! Milli Takım

Bu içerik 910 kez okundu.
Yaş 45’e dayandı.İngiltere’den sekiz tane yediğimiz yıllarda bile daha onurlu bir Milli Takım vardı.Milli Takımın maçını izleyeceğiz diye okulu takardık.Eve gelene kadar bakmışız ki, o zaman siyah beyaz tv’nin kontrasını dahi parlatsak fayda etmezdi, 5 tane yemiş olurduk..

*
Ama olsun,İstiklal Marşını bir başka söylerdik.Ayyıldız gurur verirdi.O zaman öyle şıkıdım şıkıdım şortlar, tiril tiril formalar yoktu.Başımızdaki Terim hepimizden daha iyi bilir,Şerefli mağlubiyetleri roman yapardık.

*
Eskiden milli maç izlemek müthiş bir duygu verirdi bana.Gazozuna aldığımız tek gollü Aavutluk galibiyetleri günlerce tekrar tekrar verilirdi.Ünal’ın Wembley’de salladığı şutun nasıl direkte patladığını konuşurduk,Daha 18 yaşındaydı,Rıza Çalımbay’ın suyun içine nasıl ters düştüğünü.

*
Hiç unutmuyorum,Hayvanları otarmak için gittiğim yerden kalbim küt küt, pata pata, ata ata Macar maçına o zaman yeni gördüğüm renkli Tv’den izleyeceğim diye nasıl da koşmuştum.Fatih (Samsunspor) o zamanın adam gibi adamdı, kalecisiydi Milli Takımın.Sedat 3 Bursa’nın beton duvarıydı.Beşlenmiştik.Olsun, ruh vardı ruh.Yenilsek bile fark yesek bile Ayyıldızın. milli marşın ruhu vardı.

*Şimdi bakıyoruz futbolundan çok özel hayatını konuştuğumuz Caner Erkin sol bekte,İspanya’da top oynuyor diye sakal saç birbirine karışmış Arda topuk pası vermeye başlamış,Gökhan Gönül efendi zaten Aziz Yıldırım’ın kontenjanından,En keskin millici Tolga Zengin Allah’a Emanet,Selçuk İnan ama inanmak zor,Umut Bulut Bal ligindeki oyuncu gibi,Ve işte gördünüz yedek kulübesinin hali de böyleydi.

*
Şimdi sormak gerekir...
Saçma sapan konuşan spor yorumcularıylaFenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş dışında bi şey konuşulmayan spor programlarıyla,Basiretsiz TFF’siyle,Ruhunu kaybetmiş, paranın şımarttığı kramponlarla,Ayyıldızın, A Milliliğin, formanın, yenmenin, zaferin, sevginin, Türk'üm demenin ne olduğunu çoktaaaaaaaaaaan unutmuş karakterlerle….
Bu Milli Takım;

*
Avrupa Futbol Şampiyonasına gitsek ne olur,Everest'’e tırmansa ne olur… ! 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GTSO Başkanı İsmail Akçay
GTSO Başkanı İsmail Akçay
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor
Organik tarım programı öğrencilerini bekliyor