Sanmıyoruz, sanmıyorum
Şener YAZGAN

Sanmıyoruz, sanmıyorum

Bu içerik 917 kez okundu.
Usulca sokuldum Kuşbuu fabrikasının yanına,Dokunsan ağlayacak gibi.Dinliyorum;Sanki doktorun stetoskopu elimde,İçin için ağlıyor.Dile gelmese de ve haklı olarak haykırıyor,‘Gümüşhane beni unuttu!’

*Bir zamanlar bu garip şehrin baş tacıydı Kuşbuu,Fabrikanın duvarlarında siz görmesenizde kazınarak yazılı,Ne ki bilmiyorlar işte! yok.Bir haczin içine düşmüş Kuşbuu.

*Oysa haczedilen Gümüşhane mi?Tartışılan bir neden de yok,Gümüşhane’de yöneticiler ya yemek masasında konuşuyorlar,Ya da ziyaretlerle geçiyor her gün.Maşallah Gümüşhane’de hiç mi hiç sorun yok.Oysa Gümüşhane’nin yüz akı olan Kuşbuu yerlerde..

*Bir de adına festivaller düzenleniyor Kuşbuu için,Sanki onunda içi boşalmış gibi,Değiştirin diyecek olsanız,Kimse umursamıyor bile.

*Gene dokunacağım,Ağızlarını her açtıklarında şehre toz kondurmayan halbuki daha Tekke’ye üniversiteyi getiremeyen siyasiler, İkisu Şiran’a derman olamayan yetkililer, Demiryolunu, havalimanını, Süleymaniyeyi sanal bir kupa gibi Gümüşhane’nin Kuşakkayası’na dikenler,Kuşbuu Fabrikasını ya da bu meyvenin geleceğini nasıl kurtarabilirler!

*Sanmıyoruz.Sanmıyorum..


*Çünkü Gümüşhane başka şeylerle meşgul.Onların ne olduğunu deşerim de ben,
Herşey adabı muaşeret içinde olmalı, değil mi?
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi