Ah şu Gazetecilik!
Şener YAZGAN

Ah şu Gazetecilik!

Bu içerik 737 kez okundu.
Gazeteci ne için mücadele eder?Haber verir,Halkı bilinçlendirir,Yanlışı eksiği eleştirir.

*
Pek seveni yoktur,Genelde muhalefet diye bilinir,Yandaşına kızılır,Yağcısına tonla reklam ve para verilir.Ses getirdi mi, kızılır,Her taraftan haberi olunca şaşırtır,Muktedirim her şeyi ezer geçerim zihniyetindeki gücü bir çırpıda da devirebilir.

*
Uzaktan kumandalılar olabileceği gibi,Delikanlı duruşuyla parmakla gösterilende vardır.Zaman zaman çok kızdırır.Ancak ne yaparsa yapsın, her şey ülkesi, milleti, devleti ve memleketi içindir.Şanın, şöhretin, koltuğun, makamın, paranın, gücün geçici olduğunu bilir,Tedbirlidir,Bazen hatalar yapsa da,Özür dilemesini bilir.Bu geri çekildiğinin anlamını taşımaz,İnsanlığını gereği için gereklidir ve öyle söylenir.

*
Yazar suçtur,Görmez suıçtur,Susar suçtur.Üçünde de tepedekiler, çevresindekiler, yanındakiler eleştirir.Ah! Şu Gazetecilik ne zor meslektir,Ara ki bulasın üç beşi geçmez,Yiğittir, delikanlıdır.

*
Bu mesleğinde ne olursa olsun delikanlıca yapıldıığını gösterebilir,Çamur atmaz,İftira etmez,Hakaret etmez,Çünkü o gazetecidir..Zor günlerin, dönemin, yapılacak işin, çıkan sesin, özgürlüğün, demokrasinin, çok sesliliğin temsilcisidir,Adı üstünde gazetecidir.. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
"Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi"