Elma şekeri
Şener YAZGAN

Elma şekeri

Bu içerik 931 kez okundu.
Yine hareketli günler yaşıyoruz.Patates ve kuru fasulye piyasada yok ama olsun sen makaaya sarılGümüşhane cephesine bakalım..Seçim çalışmaları gizli bir şekilde devam ediyor.Tam bir köşe kapmaca var..Adaylar öylesine gizli hareket ediyor ki ya korkudan yada bildikleri şeylerden ödün vermemek için ser verip sır vermiyorlar.Bu arada dolar uçtu gidiyor ama olsun..
İSTANBUL’DA DURUM FARKLI MI?İstanbul’da ise bu yazıyı karaladığım saatlerde GÜDEF Kongresi devam ediyordu.Gizli çatışma orada da var.Herkes Gümüşhane üzerine dem vuruyor ama önemli olan başkanlığı almak, hayırlısı diyelim..


DÖNELİM GÜMÜŞHANEYE
Gizli seçim çalışmalarından söz ettik,Üç bakanın daha Gümüşhaneye gelmesi bekleniyor.Geçtiğimiz yıllarda gelenler ne yaptı,Birer elma şekeri verdi gitti.Şimdi kimse kusura bakmasın,ORGİ için, Ovit Tüneli için Trabzon için Rize için ihale verdikleri şirketlerle yatırımı almak adına sıkı pazarlık yapan bakanlar Gümüşhane’ye sadece sıkı tembihlerde bulundular..

TABİ Kİ GELECEK….!
Canım Gümüşhane’ye sorsak tabi ki yatırımlar gelecek,Şimdi Zigana revaçta,Eminim gelen bakan Gümüşhane’ye gereken önemi hükümetlerinin verdiğini söyleyecektir.O kadar ki açtıkları barajla döşenen su borularıyla böyyük hizmetler verdiklerini anlatacaklardır.Mayısta hizmete girecek ORGİ için ise ufacık bi şey deyip eminim geçiştireceklerdir.

GÜMÜŞHANE ADINA KONUŞUYORUMSakın ha,Ben kimsenin tarafı değilim,Benim amacım arkadan vurmakta değil ancak,Gümüşhaneyi kimse enayi yerine de koymasın,Hani kardeşim havalimanı, demiryolu, hani verilen sözler…


TAKİPÇİSİ OLACAĞIZDevlet hastanesine getirilen iki diyaliz makinesi hizmetse takdirinize bırakıyoruyz,Ama biz Gümüşhane şiçin takip etmeye devam edeceğiz,Sanal sözlerden artık bıktık,Gelen bakana bir yürekli Gümüşhaneli çıkıp sormalı,Şimdi..hemen istiyoruz ‘ desin..


ÜFFF! CAN SIKAN AVUNTU
İki de bir Gümüşhaneli merttir, vatanına miletine bağlıdır, şudur budur edebiyatı yapılıyor. İyi de her Türk vatandaşı için (gerçi Türk sözcüğü de kalmadı ya) görev değil midir?,Elbette Gümüşhane vatanına milletine bayrağına bağlıdır ama bunlar artık karın doyurmuyor,Bu sözlerle Günüşhane avunmak istemiyor.Gümüşhane ciddi yatırım bekliyor.Sözde değil, öz de icraatlar istiyor.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Prof. Dr. Akın Levent’e  nezaket ziyareti gerçekleştirilmişti
Prof. Dr. Akın Levent’e nezaket ziyareti gerçekleştirilmişti
Pazartesi hareket başlıyor
Pazartesi hareket başlıyor