Seçime az kala..
İlknur OKÇU

Seçime az kala..

Bu içerik 2189 kez okundu.
Harıl harıl çalışıyorlar.Gümüşhane’de yerel seçime az kala adaylar çalışıyor.

*Tek hedef Gümüşhane belediye başkanlığı.Çalışmanın getirisi bu olacak.Kimse Gümüşhane’de ne olup bittiğini farkında değil.Görmekte istemiyor hani.Ne yapacak ki zaten?

*Gümüşhane peşe koşmaktan yorgun düşmüş,Ahı gitmiş vahı kalmış.Bu ifade ettiklerimizin hangisi yanlış derseniz bakınız Kurban Bayramından bu tarafa onlarca aile kapıyı kapayarak kaçmış Gümüşhane’den.Kaderlerini değiştirmek için.

*Ya şehrin içi?Fokur fokur kaynıyor.Bir saklambaç oynanıyor herhalde.Kimse konuşmuyor, korkuyor, ne olur halim diye bakıyor.Adeta bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali.

*Hiç gördünüz mü?Gümüşhane istediklerinden bu tarafa takip edilen kamuoyu ile paylaşılan bilgileri,Yaz yaz bitmiyor,Havalimanı,Tren yolu,Askeri birlikTarım,Hayvancılık,Turizm..Ne olup bitiyor Gümüşhane’de..?Kim ne yapıyor bu konular için?

*Canım nasıl olsa önümüz seçim şimdi dert koltuk, sonra bakarız anlayışı her adaya hakim.Önce amaca ulaşılsın bi kere.Ya diğer konular,Sağlık mesela,İnsanların korkuları,Şu madenler..Siyanürle altın arayan şirketler,Gümüşhane’nin balını, böreğini aldıktan sonra bize bırakacakalrı şehir.Hastalıklı, sakat.Var mı dile getiren,Var mı bizde takip ediyoruz diyen.Ama ne de olsa oyu istenen bir şehir var.Keklik, cepte.Tatlı dille alınacak.

*Gümüşhane artık bi şekilde derdini anlatacak,Belki bu bir isyan olacak?Kendini zamanında sormayana, hep öteden beri görmeyene, arkada bırakana, yalnızlığa itenlere, garipliğine, yoksulluğun pençesine itene.Dur demeli..Yoksa bu yangın sürüp gidecek. 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Gümüşhane Ceza İnfaz Kurumu'nda 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
"Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemesi"