Tarsim bilgilendirme toplantısı

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliği ile...

Tarsim bilgilendirme toplantısı
Bu icerik 525 kez okundu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve TARSİM Giresun Bölge Müdürlüğü işbirliği ile çiftçilerimize Devlet Destekli Tarım Sigortaları bilgilendirme ve tanıtım toplantısı Şiran ve Kelkit İlçelerinde yapıldı.

Bu kapsamda Şiran ve Kelkit İlçelerinde üreticilerimize yönelik yapılan Tarsim bilgilendirme toplantısına, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, İlçe Müdürleri, Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden konu uzmanı ve çiftçiler katıldı.

 

Ülkemizde son yıllarda iklimsel değişikliklerin etkileri ile birçok ürünümüz ve dolayısıyla çiftçilerimiz olumsuz yönde etkilenmektedir. Çiftçilerimizin tarım sigortası yaptırmaları halinde iklimsel değişiklikler ve doğal afetlerden kaynaklanan zararlarını en aza indirebilmeleri mümkün olmaktadır.

 

Şiran ve Kelkit İlçelerimizde üreticilerimize yönelik yapılan Tarsim bilgilendirme toplantısında, Sigorta Sistemi ile ilgili genel değerlendirmeler yapılarak, yenilikler ve uygulamalar hakkında bilgiler verildi. Tarsim Giresun Bölge Müdürlüğünden konu uzmanı Burhan Kılıç tarafından çiftçilrimize Tarım Sigorta konusunda son yapılan yasal değişiklikler anlatılarak, Çiftçilerin ürünlerinin Don, Sel, Kuraklık vb. Doğal Afetlerden zarar görmesi halinde sigorta kapsamına alınması ve zararlarının telafi edilmesi konularında detaylı bilgiler verilmiştir. Toplantıda ayrıca tüm Tarımsal ve Hayvansal ürünlerin nasıl sigorta kapsamına alınacağı konusunda çiftçilerin ne yapması gerektiği konuları ayrıntılı olarak anlatıldı.

 

Toplantı çiftçilerin sorularının cevaplandırılması ile son buldu.

il gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü TARSİM çiftçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ataşehir’de bir dernek binamız olsun
Ataşehir’de bir dernek binamız olsun
Rozeti Gümüşhaneli Karahan taktı
Rozeti Gümüşhaneli Karahan taktı