Dünya Arıcılık Kongresi'nden Gümüşhane memnun döndü

Gümüşhane arıcıları Gümüşhane’ye döndü

Dünya Arıcılık Kongresi'nden Gümüşhane memnun döndü
Bu icerik 1037 kez okundu.

29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan 45. Apimondia –Dünya Arıcılık Kongresi’ne katılan Gümüşhane arıcıları Gümüşhane’ye döndü.
120 yıldan beri her üç yılda bir yapılan ve bu yıl 45. si düzenlenen Dünya arıcılık kongresi  ilk  kez Türkiye’de yapıldı.
Harbiye Kongre Merkezi’nde yapılan kongreye 120 ülkeden 14 bine yakın katılımcı gelirken, Türkiye içinden de Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi birliklerden çok sayıda arıcı kongreyi takip etti.
Gümüşhane’den Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Niyazi Gül, Başkan Yardımcısı Mehmet Taş’ın da aralarında olduğu 30 üye kongreye katıldı.
Kongreyle ilgili bilgi veren Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Niyazı Gül şunları söyledi: “Arıcılıkta dünyanın hangi noktada olduğunu gösteren güzel bir organizasyondu. Bu kongrenin ülkemizde yapılmış olması biz arıcıları ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu kongreden sonra inanıyorum ki Türkiye’de arıcılık sektörü hak ettiği yeri bulacaktır. Arıcılık ve bal üretiminde dünyada Çin’den sonra ikinci olan Türkiye’nin bundan sonraki süreçte daha büyük atılımlara imza atacağını umuyorum. Bizim için çok yararlı olan bu kongreye katılmamızda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Okay Memiş’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

niyazi gül dünya arıcılık kongresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi