Eğitim İş’ten Samsun’da Okulların Tatil Edilmesine Tepki

Erdoğan’ın kenti ziyareti önce ise okullar yarım gün tatil edildi

Eğitim İş’ten Samsun’da Okulların Tatil Edilmesine Tepki
Bu icerik 1325 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün toplu açılış törenine katılmak için Samsun’a gidiyor. Erdoğan’ın kenti ziyareti önce ise okullar yarım gün tatil edildi. 

Erdoğan’ın konuşma yapacağı saatlerde okulları tatil eden Milli Eğitim Müdürleri, tatilin gerekçesi olarak öğretmenlerin toplantısı gösterildi. Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü yazdığı yazıda “28.03.2017 Salı günü saat 13:00’da ekte sunulan gündem maddelerini değerlendirmek üzere toplantı yapılacaktır. Tam gün eğitim yapan okullarımızda yarım gün, ikili eğitim yapan okullarımızda 3’er ders eğitim yapılması, belirtilen tarih ve saatte, tüm öğretmenlerin ve idarecilerin okullarında yapılacak olan toplantılara katılmaları ve görevli sayılmaları müdürlüğümüzce uygun görülmektedir” ifadelerini kullandı.
Aynı gün Tekkeköy ilçesinde de öğretmenlerin toplantısı olması ve okulların tatil edilmesi ise dikkat çekti.

EĞİTİM İŞ’TEN TEPKİ
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim İş sendikası “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Samsun’da yapacağı miting öncesi, YGS ve TEOG değerlendirme toplantısı bahanesiyle okullar yarım gün tatil edilmiştir. Ayrıca öğrencilerin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır. Valilikler ve kaymakamlıkları AKP’nin seçim bürosu gibi kullanan siyasi iktidar, çocuklarımızı, gençlerimizi kendi siyasi hesaplarının içine çekmekte, iradeleri üzerinde baskı kurarak, zorla bu tür programlara götürmektedir. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa, Nevşehir ve Manisa’da bunun örnekleri yaşanmış, çocuklarımız “evet” propagandasının yapıldığı toplantılara istekleri dışında götürülmüştür” ifadelerini kullandı.

 
“KABUL EDİLEMEZ”
 
“Biz Eğitim-İş olarak ne iş yerlerimiz olan eğitim kurumlarının ne de çocuklarımızın, öğrencilerimizin hangi gerekçeyle ve ne için olursa olsun asla siyasi propaganda malzemesi edilmesini kabul etmiyoruz” denilen açıklama şöyle devam etti:
“Daha önce de uyardığımız gibi ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin bu tür toplantılara kendi iradeleri dışında zorla götürülmesi etik dışı olduğu gibi Ceza Kanunu kapsamında da suç oluşturmaktadır.  

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7. Maddesi’ne göre “Devlet memurları, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar”

eğitim iş samsun tepki çarşamba ilçe milli eğitim müdürlüğü cumhurbaşkanı erdoğan ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
GÜ’si Kariyer Fuarı’nda
GÜ’si Kariyer Fuarı’nda