Bıraktığı yerden

Ülkücü şehit Çakıroğlu anıldı

Bıraktığı yerden
Bu içerik 748 kez okundu.

Gümüşhane Ülkü Ocakları üniversite birimi Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi içerisinde bulunan mescitte 20 Şubat 2015 yılında Ege Üniversitesinde pkk’lı hainlerce şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 2. yıldönümü münasebeti ile  anma programı gerçekleştirildi. Programa Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı Salih Taşcı 'nın yani sıra il ocak yönetimi, STK’lar üniversitedeki öğretim üyeleri, memurlar ve öğrenciler katıldı. 

 

ÇAKIROĞL'NUN ÖZGEÇMİŞİ OKUNDU

KUR'AN TİLAVETİ

Program, Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Emre Keleş’in Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında bilgi vermesiyle başladı. Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Başkanı Ali Kuku'nun Kuran’ı Kerim tilaveti ve kılınan öğle namazı ile son buldu.

BAŞKAN TAŞÇI KISA BİR KONUŞMA YAPTI

Programdan sonra Edebiyat Fakültesi önünde kısa bir açıklama yaptı Ülkü Ocakları Gümüşhane İl Başkanı Sayın Salih Taşcı şunları söyledi: " Sayın Hocalarım ve değerli öğrenci arkadaşlar. Ülkü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun aziz hatırasına sahip çıkıp bu programa katılımınız bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Umut ediyoruz ki Üniversiteler de bu tür vakalar tekrar yaşanmasın. Fırat Yürekli kardeşlerimiz eğitim hayatını hiç bir olumsuzluk görmeden tamamlasın. Görünen o ki Üniversiteli arkadaşlarımız Fırat in bıraktığı yerden, Fırat in yolunda ilerleyerek Üniversitelerde hainlere geçit vermeyecektir. Hepinize  katılım sağladınız için teşekkürlerimi sunuyorum, hepiniz Allah’a emanet olunuz."

 

fırat yılmaz çakıroğlu gümüşhane ülkü ocakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
80 eseri tek tek inceledi
80 eseri tek tek inceledi
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu