İki üç günde bir toplanıyor

Belediye'den ekmek israfını önleme kampanyası

İki üç günde bir toplanıyor
Bu içerik 863 kez okundu.

Gümüşhane Belediyesi, ekmek israfının önlenmesi kampanyası kapsamında kentin çeşitli noktalarına bayat ekmek toplama kutuları yerleştirdi. 
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'in talimatı ile başlatılan kampanya kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından konulan ekmek toplama kutularında biriken ekmekler, toplanarak hayvan barınağında bulunan hayvanlara veriliyor.
Temizlik İşleri Müdürü İsa Şanlıtürk, 20 ayrı noktaya bayat ekmek toplama kutusu bıraktıklarını belirterek, "Daha önceleri çöpe atılan ekmekler bu uygulama ile aç kalan hayvanlara ulaşıyor. Tüketilmeyen kurumuş ve bayatlamış ekmekleri vatandaşlarımız bu kutulara atıyor. Polis lojmanları, hastane bölgesi ve daha birçok yere koyduğumuz kutuları 2-3 günde bir topluyoruz. Arkadaşlarımız, toplanan bayat ekmekleri götürüp barınaktaki hayvanlarımız veriyor. Yeterli olmasa da bayat ekmekler ile birlikte kurumlardan ve lokantalardan topladığımız kalmış yemekler ile hayvanlarımızı besliyoruz. Diğer mahallelere de bu kutulardan koyacağız. Amacımız ekmek israfının önüne geçerek ekmeklerin çöpe gitmesini önlemek” diye konuştu.

 

gümüşhane belediyesi aç kalan hayvanlar ekmek ercan çimen kampanya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
80 eseri tek tek inceledi
80 eseri tek tek inceledi
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu