Milletvekili milletine karşı sorumludur

Erken seçim tartışmasına 25. Dönem Milletvekili Canlı'da katıldı

Milletvekili milletine karşı sorumludur
Bu içerik 2122 kez okundu.

25. Dönem Milletvekili ve Gümüşhane Eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı, milletvekili iradesinin millete karşı sorumluluk duygusu içerisinde hareket etmeyi gerektirdiğini belirtirken, ‘Bu iradeye hiçbir makam, mevki, etken yönlendirmede bulunamaz’ dedi
Meclis genel kurulunda devam eden başkanlık anayasası görüşmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Canlı, ekim 2016 tarihinde genel başkan Devlet Bahçeli tarafından henüz öngörülmeyen bgaşkanlık iddiaları öncesinde AKP’nin diline doladığı sistem değişikliği ile ilgili aleyte düşüncelerini sosyal medya hesabından paylaştığını ve bugün o iddiaların kendisini haklı çıkardığını söyledi.
Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin anayasa değişikliklerini içeren bazı maddelerin meclisten geçmemesi durumunda erken seçim açıklamasına tepki gösteren Canlı, ‘Hiçbir milletvekili bir başka etkenden söylemden yada yönlendirmeden etkilenmemeli milletten aldığı güçle mecliste temsil hakkını kullanmalıdır. Erken seçim olacaksa da olur. Ben başından beri başkanlık sisteminin doğu bir tercih olmadığını söylüyorum’ dedi.

 

mustafa canlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biz lige sıfırdan başlarmış gibi hazırlanıyoruz
Biz lige sıfırdan başlarmış gibi hazırlanıyoruz
80 eseri tek tek inceledi
80 eseri tek tek inceledi