Gümüşhane’de kapalı köy yollarının yüzde 90’ı açıldı

Gümüşhane İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, geçtiğimiz gece il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 261 köy yolunun yüzde 90’ının 24 saat içerisinde ulaşıma açıldığını söyledi

Gümüşhane’de kapalı köy yollarının yüzde 90’ı açıldı
Bu icerik 1096 kez okundu.

Gümüşhane İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, geçtiğimiz gece il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 261 köy yolunun yüzde 90’ının 24 saat içerisinde ulaşıma açıldığını söyledi.

Gümüşhane’de önceki gün gerçekleşen yoğun kar yağışının ardından çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanmış ve yağışın durmasıyla birlikte İl Özel İdaresine bağlı ekipler geceli gündüzlü olarak köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalara başlamıştı.

Önceliği köylere ulaşımı sağlayan ana yollara ve taşımalı eğitim sistemine tabi öğrencilerin bulunduğu köylere veren İl Özel İdaresi ekipleri, 24 saatlik çalışmayla kapalı köy yollarının yüzde 90’ına ulaşımı sağladı.

Ağır şartlar altında hem aşırı soğuk hava hem de tipiyle mücadele eden ekipleri çalışma noktalarında ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, “İl Özel İdaresi olarak 13 Aralık tarihinde aşırı kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde özellikle köy yollarının ulaşıma açılması ve taşımalı eğitimdeki öğrencilerin okullara gidebilmesi için gece gündüz demeden çalışma yaptık. Özellikle il merkezindeki 7 ekiple birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. İlimizin toplamında Çarşamba sabahı itibariyle 261 köyümüzün yolu kapalıyken ekiplerimizin yaptığı çalışmalar neticesinde Perşembe günü sabah saatlerinde 71’e, aynı gün akşam saatlerinde de 30’a düştü. Ekiplerimiz tüm yolları ulaşıma açana kadar çalışmalarına devam edecek” dedi.

Özel İdare çalışanları olarak her türlü fedakarlığı gösterdiklerini ifade eden Akdoğan, amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti en kısa zamanda götürerek mağduriyetlerini gidermek olduğunu sözlerine ekledi.

gümüşhane kapalı köy yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi