Genç çiftçilere hayvanlar dağıtılmaya devam ediyor

Genç çiftçilere hayvanlar dağıtılmaya devam ediyor
Bu içerik 565 kez okundu.

Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Genç Çiftçi Desteklenmesi Programı çerçevesinde, Şiran ilçemiz Yedibölük Köyünden  Alaattin Demir’e  2' si  koç  38 koyun toplam 40  baş küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.
Proje kapsamındaki koyunların dağıtımına, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mehmet Yanar, İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Kurtuluş Halep,  İl ve ilçe proje yürütme birimi personeli ile genç çiftçiler katıldı. 
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, Kırsal Kalkınma Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında Akkaraman koyunu için hibe desteğine hak kazanan Yedibölük Köyünden  genç çiftçi  Alaattin Demir’e    2' si  koç 38 koyun toplam 40 adet küçükbaş hayvanların teslimi yapılmıştır. Projeden yararlanan genç çiftçilerimize hayırlı olsun dedi.
 

Bu proje ile hayvan sahibi olan girişimcimizin üretimlerinin her aşaması kontrol altında olacağını belirten Yalvaç, İl ve İlçe müdürlükleri olarak üreticilerimizin her zaman yanlarında olacağımızı bilmelerini ve bu projenin Gümüşhane hayvancılığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.
Daha sonra proje kapsamındaki hak sahibine hayvanları teslim edildi.

 

yedibölük alaattin demir metin yalvaç Kırsal Kalkınma Destekleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
80 eseri tek tek inceledi
80 eseri tek tek inceledi
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu
Gümüşhane Valiliği eski müdürünün kalbi camide 3 kez durdu