Çiftlik Muhasebe Veri Ağı'na Kaydolan Çiftliklere Destek

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) sistemine dâhil olan tarımsal işletmelere 425 TL katılım destekleme ödemesi çiftçilerin hesaplarına yatırıldı

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı'na Kaydolan Çiftliklere Destek
Bu icerik 1466 kez okundu.

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) sistemine dâhil olan tarımsal işletmelere 425 TL katılım destekleme ödemesi çiftçilerin hesaplarına yatırıldı.
Buna göre, gönüllülük esasına dayalı olarak sisteme katılan işletmelere 2015 yılı için 425 lira katılım desteği ödemesi yapıldı.


Destek, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) veya Bakanlık tarafından oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kayıtlı olup, ÇMVA sistemine dahil olan, bir muhasebe yılı süresince tarımsal faaliyetlerine ilişkin muhasebe verilerini belirlenen zamanlarda veri toplayıcılarla paylaşan ve verileri yapılan kontroller sonunda doğrulanan tarımsal işletmelere katılım desteği ödemesi yapıldı.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız  tarafından uygulanmakta olan ve Gümüşhane'yi de kapsayan Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi kapsamında, bu sisteme dahil olan çiftçiler, muhasebe konusunda bilgi edinmek, hangi faaliyetlerin karlı olup olmadığı ve maliyetlerin nasıl indirileceği konularında öngörü sahibi olmalarını sağlayacaktır.
Çiftçilerimizin teknik personellerimiz tarafından ziyaret edilerek kayıtların tutulduğunu, 2015 yılında Gümüşhane  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile sözleşme imzalayan 20 çiftçimize işletme başına 425 TL olmak üzere toplam 8 bin 500 TL karşılıksız destekleme ödemeleri çiftçilerimizin ilgili banka hesaplarına yatırılmıştır.

çiftli muhasebe veri ağı 425 TL katılım destekleme ödemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Okullar Arası Taekwondo Grup Müsabakaları Başlıyor
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi
Gümüşhaneli liseliler en çok onların şarkılarını söyledi