Gümüşhane'de altyapı çalışmaları

Gümüşhane Belediyesi tarafından kentin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye mahallesinde başlatılan kanalizasyon hattı çalışmaları devam ediyor

Gümüşhane'de altyapı çalışmaları
Bu icerik 1286 kez okundu.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Süleymaniye mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çimen, daha önce Süleymaniye mahallesinde hiç yapılmamış kanalizasyon hattı çalışmasına başlanması talimatını verdiğini belirterek, "Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimize, tarihi Süleymaniye Mahallemizin altyapı sorunlarının bir an önce tamamlanması için talimat verdik. Mahallede çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca burada yeni bir su hattı çalışması da yapıyoruz. Her iki çalışmamızı kısa süre sonra tamamlayacağız." dedi.
Süleymaniye mahallesine 2,5 kilometrelik kanalizasyon hattının döşendiğini kaydeden Çimen, şunları söyledi:
"Kentlerin en önemli düzenlemelerinden biri de altyapı çalışmalarıdır. Bu kapsamda ekiplerimiz tarafından devam eden çalışmalarımızı titiz şekilde sürdürüyoruz. Tarihi Süleymaniye mahallemizde bugüne kadar altyapı çalışmasının yapılmamasını doğru bulmuyoruz. Kısa süre sonra tarihi dokuya zarar vermeden burada başlatmış olduğumuz kanalizasyon ve yeni su hattı çalışmalarımızı tamamlayacağız. 2,5 kilometrelik kanalizasyon hattı boyunca 300'lük borularla mahallenin atığını atık arıtma tesisimize taşıyacağız."

 

 

 

Habertürk

gümüşhane altyapı süleymaniye mahallesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ataşehir’de bir dernek binamız olsun
Ataşehir’de bir dernek binamız olsun
Rozeti Gümüşhaneli Karahan taktı
Rozeti Gümüşhaneli Karahan taktı