Türkiye birincisi olduk

Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesinde "Kaşgar'dan Dinar'a DivanuLügati't Türk Türkçemiz Ulusal Türkçe" şöleni gerçekleştirildi

Türkiye birincisi olduk
Bu icerik 1263 kez okundu.

“Kaşgar’dan Dinar’a DîvânüLugâti’t Türk Türkçemiz” adı altında Türkçe etkinlikleri yapıldı. Etkinliklerde kitap okuma, öykü yazma ve şiir yarışmaları düzenlendi. 

Ulusal düzeyde gerçekleşen yarışmaya 350 öğrenci katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen programda amaç farkındalık oluşturarak Türkçeyi korumak ve dışarıdan yabancı kelimelerin girmesini engellemek.
    
Bu yıl düzenlenen kitap okuma yarışmasında ilimizi temsil eden Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ahmet Zekeriya Devran sınavda soruların tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi, aynı okuldan İrem Rana Sağlam Türkiye 11.’ si veBeyzanurAteş ise Türkiye  42.’si olmuştur.

Okul müdürü SerdalŞeker, kitap okuma kültürünü yerleştirmek içim gerek okulda gerekse okul dışında sürekli gayret gösteren Türkçe Öğretmeni İlhan Çakır’a teşekkür etti. Toplumda okuma kültürünün oluşması için okul olarak benzer çalışmalar yaptıklarını söyleyen Şeker, kitap okumaya çok önem verdiklerini, okullarında ve il genelinde kitap okuma yarışmaları düzenleyerek bireylerde okuma kültürü oluşturarak; bu yolla onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, analiz ve sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireyler haline gelmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım Arazileri Değerlendirme Portalı (Tad Portal) Eğitimi Verildi
Tarım Arazileri Değerlendirme Portalı (Tad Portal) Eğitimi Verildi
‘Belirli aralıklarla bu tür toplantılar düzenliyoruz’
‘Belirli aralıklarla bu tür toplantılar düzenliyoruz’