Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması

Stajyer Avukatlar; Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesinin geliştirilmesi kapsamında Türkiye Barolar Birliği ve Ordu Barosu Başkanlığı’ tarafından tertip edilen “Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması Karadeniz Bölgesi Elemeleri” 14 - 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi

Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması
Bu icerik 1215 kez okundu.

Stajyer Avukatlar; Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesinin geliştirilmesi kapsamında Türkiye Barolar Birliği ve Ordu Barosu Başkanlığı’ tarafından  tertip edilen “Stajyer Avukatlar Kurgusal Duruşma Yarışması Karadeniz Bölgesi Elemeleri” 14 - 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

Karadeniz Baro Başkanlarının da katıldığı yarışmaya Gümüşhane Bayburt Bölge Barosu adına Baro Başkanı Av. İsmail Taştan, Av. Melek Genç Taştan, Av. Evren Murat Öztekin katıldı. Ordu Anemon Otelde gerçekleştirilen Karadeniz Bölgesi Elemelerine Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun ve TBB Başkan Yardımcısı Berra Besler’inde bulunduğu yarışmada TBB Jüri Üyeliğini; Av. Dr. Salih Oktar, Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ, İzmir Ekonomi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş yaptı. Yurt genelini kapsaması nedeniyle başka bir örneği bulunmayan Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşamasında, bölge barolarının kendi aralarında belirledikleri yedi ev sahibi baronun illerinde, 50 baroya kayıtlı stajyerin oluşturdukları takımlar, aynı olay metni üzerinden yarıştı. Çekecekleri kura sonucuna göre iddia veya savunma yapacak olan takımlara, yargıç masasına oturan jüri üyeleri puan verdiği yarışmanın ilk günü gerçekleştirilecek karşılaşmalarda yarı finale kalmaya hak kazanan stajyer takımları, ikinci gün bölge birinciliği için mücadelesine devam edecek. Yarışmada birinci olan takımlar, 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final yarışmasında, yeni bir olay metni üzerinden yapacakları iddia ve savunma ile Türkiye derecesine girme mücadelesi verecekler. Gümüşhane Bayburt Baro Başkanı Av. İsmail Taştan yarışmalar ile mesleğimizin geleceğine dair gençlerimizin nabzını tutan ve gelişimine katkıda bulunan etkinliklere katılmanın mutluluğunu yaşadığını güçlü, bağımsız bir yargılama ancak iyi yetişmiş, donanımlı avukatlarımızın varlığı ile sağlanabileceğine vurgu yaptı. Av. İsmail Taştan’a Stajyer Avukatlar adına yaptığı çalışmalarından dolayı plaket verildi.

stajyer avukatlar kurgusal duruşma ordu valisi av ismail taştan türkiye barolar birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”