Gümüşhane’de özel bireyler farkındalık sergi ve kermesi açıldı

Gümüşhane Özel Bireyler Derneği tarafından ‘Özel Bireyler Farkındalık Etkinlikleri’ çerçevesinde Gümüşhane Üniversitesi Gümüşhanevî Kampüsü’nde 2 gün açık kalacak sergi ve kermes düzenlendi

Gümüşhane’de özel bireyler farkındalık sergi ve kermesi açıldı
Bu icerik 1082 kez okundu.

Gümüşhane Özel Bireyler Derneği tarafından ‘Özel Bireyler Farkındalık Etkinlikleri’ çerçevesinde Gümüşhane Üniversitesi Gümüşhanevî Kampüsü’nde 2 gün açık kalacak sergi ve kermes düzenlendi.
Açılış programına Vali Yücel Yavuz, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Ağır Ceza Reisi Muhammet Zafer Terzi, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, kurum müdürleri ve Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri katıldı.
Sergi ve kermesin açılışında Özel Bireyler Derneği Başkanı Habil Cebe ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ardından yaptığı konuşmada, Özel Bireyler Derneği’nin, özel bireyler olarak adlandırılan çocuklarımızla ilgili farkındalık oluşturmayı ve onların eğitilebilirliğini göstermeyi amaç edinmiş bir oluşum olduğunu kaydeden Vali Yavuz, “Habil Hocamız başta olmak üzere hiçbir karşılık beklemeden bu işi gönüllü bir şekilde yapan arkadaşlarımız var. Onları daha önce bizzat yerlerinde ziyaret etmiştik. Olumsuzluklara rağmen, gönüllülük esası olunca nelerin başarılabileceği o zamandan belliydi ve neticeyi test etmek üzere bir araya geldik” dedi.
Bu tür konular başta olmak üzere, insana yönelik hizmetler amaç edinildikten sonra devletin bütün kurumlarının da seferber olduğuna dikkat çeken Vali Yavuz, “Azim ve sabır gerektiren bu konularda niyet de halis olduktan sonra başarı geliyor. Bu anlamda her türlü desteği veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, tebrik ve takdirlerimi sunuyorum. İnşallah özel ilgiye ihtiyacı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin hayata daha çok katılmalarını sağlayacak bu tür iyi niyetli faaliyetler başarılı bir şekilde devam eder” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik ve Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın ile birlikte kesen Vali Yavuz, beraberindekilerle birlikte sergiyi ve kermesi gezdi.

 

 

 

Milliyet

Gümüşhane Gümüşhane Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”