Gümüşhane’de trafik haftası kutlamaları

Gümüşhane’de Karayolu Trafik Güvenliği haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi

Gümüşhane’de trafik haftası kutlamaları
Bu icerik 867 kez okundu.

Gümüşhane’de Karayolu Trafik Güvenliği haftası nedeniyle kutlama programı düzenlendi.
Rehberlik eğitim ve Araştırma Merkezi salonunda düzenlenen programa Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Celalettin Vatandaş, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Garnizon Komutan Vekili Dr.Yarbay Semih Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kurum müdürleri, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Muhlis Atalay ve öğrenciler katıldı.
Hafta nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren eserlerin sergisinin gezilmesiyle başlayan programda konuşan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hüseyin Boz, dünyada her yıl 1 milyon 240 bin kişinin trafik kazalarıyla öldüğünü, Türkiye’de düzenli olarak azalan bu sayının hala çok yüksek olduğunu söyledi.
Daha sonra Gümüşhane’de trafikle ilgili sunum gerçekleştiren Boz, Gümüşhane’de 2014 ve 2015 yıllarında kent merkezinde en çok yaralanmalı kazaların Bağlarbaşı Mahallesi ve Karaer Mahallesinde, ölümlü kazaların ise Kazım Karabekir Mahallesinde gerçekleştiğini, en çok maddi hasarlı kazanın ise Hasanbey ve Karaer Mahallelerinde gerçekleştiğini ve 2016 yılında denetim faaliyetlerini bu bölgelerde yoğunlaştırdıklarını söyledi.
Gümüşhane’de sürücü belgesi ve tescilli araç sayısının da her geçen yıl arttığını dile getiren Boz, sürücü eğitimleri kapsamında 4 bin 125 vatandaşa eğitim verdiklerini de sözlerine ekledi.
Boz Gümüşhane’de 2014 ve 2015 yıllarında kazaya karışan sürücülerin 191’inin erkek, 11’inin kadın, kaza yapan araçların da 130’unun otomobil olduğu bilgisini de paylaştı.
Programda daha sonra okul geçit görevlilerine belgeleri, yılın trafik görevlilerine plaketleri ve yılın örnek sürücüsü İdris Kazancı’ya plaketinin verilmesinin ardından ilk ve orta dereceli okullar arasında yapılan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

Milliyet

 

Otomobil eğitim Gümüşhane Gümüşhane Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”