Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi Yapıldı

Meyve Ağaçlarında Budama ve Aşılama Eğitimi Yapıldı
Bu icerik 809 kez okundu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz koordinasyonunda Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü konu uzmanları tarafından meyve ağaçlarında budama ve aşılama ile ilgili hizmet içi eğitimi programı düzenlenmiştir.

İl Müdürlüğümüz çiftçi evi toplantı salonunda 04 Mayıs 2016 tarihinde yapılan hizmet içi eğitim programına,  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Birol Karadoğan, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve konu ile ilgili il ve ilçe Teknik personelleri katıldı. 

Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü personeli Dr. Salih Keskin tarafından katılımcılara Meyve fidanı üretim teknikleri,  Meyve ağaçlarına budama, budamanın amaçları, budama zamanı, kış budaması, yaz budaması, budama araçlarının dezenfeksiyonu, budamanın temel prensipleri, dikim budaması konularında detaylı sunum yaptı.

Ayrıca, meyve ağaçlarında yetiştirme teknikleri, gübreleme, sulama, bordo bulamacı uygulaması ile yaygın olarak görülen hastalık ve zararlılarla mücadele konuları hakkında da bilgiler verildi. 

Yapılan Teorik eğitimin ardından İl Müdürlüğümüz bahçesinde uygulamalı eğitim yapılarak, katılımcıların soru-cevap kısmı ile eğitim son bulmuştur.

meyve ağaçları budama aşılama Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü metin yalvaç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”