Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi "Cemil MERİÇ" sempozyumuna katıldı

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Cemil Meriç, doğumunun 100.yılında Gümüşhane’de şehrin plaka numarası olan 29 bildirilik sempozyumla anıldı

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi
Bu icerik 1794 kez okundu.

GÜMÜŞHANE- Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen sempozyuma 9 üniversite ve 4 eğitim kurumundan, 29 bilim insanı, 29 bildiri ile katıldı. İki gün boyunca devam edecek olan sempozyumun ilk gününde açılış programı gerçekleştirildi.
Cemil Meriç belgeselinden bir kesitin katılımcılara sunulmasıyla başlayan törende konuşan Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Kalkışım, Cemil Meriç’i “Edebiyat, tarih, sosyoloji ve felsefe alanlarında eserler kaleme almış, kendi ifadesiyle kendini irfan hayatımıza adamış münzevi ve mütecessis bir fikir işçisi aynı zamanda bir nesir üstadıdır” diye tanımladı.
Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Mustafa YAVUZ tarafından "Doğumunun 100.yılında Cemil MERİÇ" sempozyumuna katılmak için bir etkinlik planlandı. Sempozyumdan bir gün önce sempozyuma katılacak öğrencilerle bir araya gelerek Cemil MERİÇ ve Sempozyum hakkında kısa bilgilendirmeler yapıldı.
Sempozyuma dinleyici olarak pek çok üniversite öğrencisinin yanı sıra Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi öğrencileri de katıldı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Mustafa YAVUZ ile birlikte 20 öğrenci "Doğumunun 100.yılında Cemil MERİÇ" sempozyumunun açılış ve 1. oturumlarına katıldı.
Sempozyuma katılan öğrenciler: İlk defa bir sempozyuma katıldıklarını ve Sempozyumun çok verimli geçtiğini ve bu tür etkinliklerin sürekli olması gerektiğini dile getirdiler.

 

 

eba

Gttfl Gümüşhane türk telekom fen li̇sesi̇ Gümüşhane fen li̇sesi̇ Gümüşhane Cemi̇l meri̇ç Sempozyum Mustafa yavuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”