Kızlarımız Okullaşıyor

Kızlarımız Okullaşıyor Üniversitelerle ve İş Alanlarıyla Buluşuyor

Kızlarımız Okullaşıyor
Bu icerik 859 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce yürütülen “Kızlarımız Okullaşıyor Üniversitelerle Ve İş Alanlarıyla Buluşuyor”projesi kapsamında il genelinde 150 Rehber ve Sınıf Rehber Öğretmenine yönelik eğitim düzenlendi. 
Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Proje Yöneticilerinin işbirliğiyle hazırlanan programa Eğitimci olarak Atatürk Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Halim Ulaş, Doç. Dr İsmail Seçer ve Uzman Psikolog Uğur Elmas’ın katıldığı eğitim 3 gün sürdü. 
Proje faaliyetlerinden biri olan ve okul rehberlik servisleri hizmetlerinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen 54 saatlik eğitim, Çocukla ve Gençlerle İletişim,Çocuk Ve Ergen Psikolojisi,Aile Eğitimi Ve Aile Rehberliği,Anne Baba Tutumları ve Çocuklar Üzerindeki Etkileri,Akran Danışmanlığı,Çocuk ve Gençlerde Özel Yeteneklerin Ortaya Çıkartılması,Okul Aile İşbirliği,Sosyal Kaygı ile Başa Çıkma Atölye Çalışmaları gibi konuları kapsadı.
Eğitim sonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş’ın da katıldığı sertifika töreninde Eğitimin faaliyetinin genel olarak değerlendirilmesinin ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
Katılımcıların eğitim ve organizasyona yönelik memnuniyet ve teşekkürlerini ilettikleri eğitim süreci başarı ile tamamlandı.Proje kapsamında önümüzdeki günlerde il genelindeki 200 Yönetici ve Öğretmenlere de benzer bir eğitim verilmesi çalışmaları devam etmekte olup bu etkinliğin de Mayıs ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

 

kızlarımız okullaşıyor gümüşhane il milli eğitim müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”