“Arı Sütü Üretimi”

Gümüşhane’de “Arı Sütü Üretimi” konulu uygulamalı eğitim yapıldı

“Arı Sütü Üretimi”
Bu icerik 981 kez okundu.

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Arı Yetiştiricileri Birliği koordinasyonuyla yürütülen ‘Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi’  devam ediyor.

Arı ürünlerinde çeşitliliği artırmak amacıyla yürütülen Arıcılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında 2016 yılı içerisinde planlı eğitimlerden olan Arı Sütü Üretimi konulu eğitim çalışması Gümüşhane’de yapılmış, teorik eğitimin ardından 29-30 Nisan tarihleri arasında İl Müdürlüğü bahçesinde arıcılara yönelik olarak iki günlük uygulamalı eğitim düzenlendi.
Bu kapsamda il de arıcıların yönelik uygulamalı eğitim İl Müdürlüğümüz bahçesinde iki arılı kolonilerde gerçekleştirilmiş, uygulamalı eğitimde başlatıcı koloni hazırlama, yüksük kalıbı hazırlama, larva transferi, transfer edilen yüksüklerin bitici koloniye aktarılması ve hasat edilerek muhafazası konuları üreticilere anlatıldı.
Ayrıca bu proje kapsamında bal, polen, arı sütü, ana arı ve propolis üretiminin yaygınlaştırılması ve koloniden elde edilen ürün çeşitliliğinin artırılarak elde edilen gelirin artırılması konularında da üreticilerimize detaylı bilgiler verildi.

gümüşhane arı sütü üretimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tipobet giriş - betadonis - Sekabet Giriş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18 yıla sığan başarı öyküsü
18 yıla sığan başarı öyküsü
Biz olmasakta türkülerimiz yaşıyor
Biz olmasakta türkülerimiz yaşıyor