Gümüşhane il genel meclisi’nin mayıs ayı toplantıları başladı

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları başladı

Gümüşhane il genel meclisi’nin mayıs ayı toplantıları başladı
Bu icerik 715 kez okundu.

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları başladı.
Meclis toplantı salonunda Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıların ilk gününde 2 madde görüşülerek karara bağlandı.
İlk olarak İl Özel İdaresine bağlı İlçe Özel İdare Bakımevlerinin onarımları için bütçenin ilgili kalemine ödenek aktarılması konusu görüşüldü. Bu sırada söz alan Genel Sekreter Akdoğan, ilçe bakımevlerinin onarım ve yenileme ihtiyacını gidermek için gerekli projelerin hazırlandığını belirterek, ihtiyaç duyulan ödenekle kısa zamanda tadilatları gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Maddeyle ilgili yapılan oylamada ihtiyaç duyulan ödeneğin bütçenin “İlçe Bakımevleri Onarımı Projesi” tertibine aktarılması kabul edildi.
Toplantıda daha sonra Torul ilçesinde bulunan ve bir dönem cezaevi olarak kullanılan binanın İl Özel İdaresi adına olan tahsisinin kaldırılması hakkındaki teklif yazısı görüşüldü. İlgili madde gereği 245 ada 542 parselde bulunan 5 bin 242,73 metrekarelik taşınmazın üzerindeki tahsisin kaldırılması için konu İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.
İl Genel Meclisinin toplantıları hafta sonuna kadar devam edecek.

 

 

Milliyet

cezaevi Gümüşhane Gümüşhane Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Sağlıklı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”
“Etkili İletişim Becerileri Kazanma”