Dünya veterinerler günü

Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ortaklaşa kutlama programı düzenlendi

Dünya veterinerler günü
Bu içerik 1014 kez okundu.

Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimler Odası ortaklaşa kutlama programı düzenlendi.
Gümüşhane genelinde görev yapan resmi ve özel veteriner hekimlerin katıldığı kutlama yemeğinde açılış konuşmaları Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Necati Ceyhan ve Veteriner Hekimler Odası İl Temsilcisi Ahmet Yaşar tarafından yapıldı. Ardından söz alan Oda Başkanı Sebahattin Yazıcı,  Dünya Veteriner Hekimler Gününün bu yılki teması “Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim” konusuna değinerek, bulaşıcı hastalıklarla mücadelede önemli görevler üstlenen, hayvan sağlığını koruyarak gıda güvenilirliğinin ve halk sağlığının teminatı olan veteriner hekimlerin gününü kutladı. Zoonozların en yaygın hastalıklar arasında olduğunu, zaman zaman çok ciddi sonuçların meydana geldiğini, meslektaşlarımızın hayvan sağlığı olduğu kadar, insan sağlığı ve yaşanabilir bir çevre açısından çok değerli hizmetler sunmakta olduğunu söyledi. 
Yazıcı, “Tek dünya tek sağlık yaklaşımı; İnsan, hayvan ve çevrenin optimal sağlığı ile yerel, ülkesel ve küresel olarak çalışan değişik disiplinlerin işbirliği faaliyetleri olarak önem kazanmıştır” dedi.
İl Müdürü Edip Birşen, böyle güzel bir Gümüşhane akşamında kamu-özel tüm veteriner hekimlerle bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ardından “Veteriner Hekimlik zor ama bir o kadarda kutsal bir meslektir. Hayvan hastalıklarıyla mücadele etmek, hayvan sağlığıyla birlikte insan sağlığına da katkı sunmak ve çiftlikten çatala gıda güvenliğini sağlamak için zor şartlar altında fedakârca çalışan bu mesleğin tüm mensuplarının Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutluyorum” dedi.
Mesleki birlik ve beraberlik ortamında geçen kutlama yemeği samimi çay sohbetlerinin ardından sona erdi. 

 

edip birşendünya veterinerler günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Memiş Köse’de tekstil atölyesi açılışına katıldı
Vali Memiş Köse’de tekstil atölyesi açılışına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 100. Yıl Mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 100. Yıl Mesajı