Spor

18 yıla sığan başarı öyküsü

Kariyeri boyunca Türk Futbolcusu nasıl dik durması gerekiyorsa tam 18 yıl öyle dik durdu

Kariyeri boyunca Türk Futbolcusu nasıl dik durması gerekiyorsa tam 18 yıl öyle dik durdu.

Futbol otoritesi Mustafa Çaltı’nın keşfettiği o dönem TFF 1. Lig, şimdiki adı Süper Lig olan futbolun en önemli isimleri arasında yer aldı.

Adı Erkan Arslan. Tekirdağlı, en sonunda diyeceğimizi şimdi söyleyelim, Milli Takımın her kademesinde forma giydi. Profesyonel yaşamı boyunca Candan Tarhan, Metin Türel, Dorde Miliç, Veselinoviç, Fatih Terim gibi isimlerle çalıştı, Şenol Güneş’le oda arkadaşı oldu.

İspanyollara karşı Sevilla şehrinde gösterdiği performans bugün bile hala hafızalar da.

Sarıyer, Bursaspor, Kocaelispor, Adanaspor’da mücadele verdi. Bugünün fiyakalı süper lig ekiplerinden teklifler aldı, İspanyollar bile istedi. Erkan Arslan sıradan bir kaleci değildi, o Turgay Şeren gibi Berlin Panteri ünvanlı Türk Futbolunun şeref timsali bir üstadın övgüsünü alacak kadar kariyerini de ispatlamış bir isimdi.

Kelkitlilerin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümünde Bostancı’daki kahvaltısına misafir oldu, kısa sohbetimize keyif verdi.

Türk Futbolundan hiç söz etmedi bugünkü arapsaçı ortamına hiç girmedi, onun deyimi ile bu meseleler bir iki dakika ile geçiştirilemezdi.

Kendisine uzun yıllar sağlık ve mutluluklar diliyoruz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı
Kapalı